co se dělo v září

Tak jsme se po prázdninách znovu sešli ve školce. Máme tu několik nových kamarádů, kterým postupně ukazujeme, co všechno ve školce máme, s čím si hrajeme a jak to u nás chodí. A co je u nás nového? Na zahradě nám vyrostl domeček na hračky s přístřeškem na hraní. Další herní prvky jsou plánu a i my se chystáme během školního roku přiložit ruku k dílu a zútulnit naši zahrádku nově vysázenými keři a rostlinami. Školku máme nově vymalovanou a zdi zdobí obrázky, které jsme tvořili s panem malířem Vydrou. Čeká na nás spousta nových her a poznávání, budeme se připravovat na školu a ani ti mladší se určitě nebudou nudit.

Už jsme měli dokonce několik návštěv. Přijel za námi pán ze Státní veterinární správy, se kterým jsme si povídali o zvířátkách - jak se k nim správně chovat a jak se o ně starat. Na besedu za námi přijeli také předškoláci z Mš Kublov, kteří si pak v naší školce pohráli společně s našimi předškoláky. Děkujeme za návštěvu a těšíme se někdy příště naviděnou!!!

Byli u nás také hasiči ze Žebráka. Ukázali nám, co ke své práci potřebují. Povídali nám o tom, co všechno je jejich práce a také nám poradili, co dělat v případě požáru. Nejvíc ze všeho se nám ale líbila hasičská auta, která jsme si na dvoře prohlédli a také vyzkoušeli stříkačku. Na rozloučenou nám zahoukali sirénou, to byl ale rámus!!