prosinec ve školce

Oč byl prosinec ve školce kratší než jiné měsíce, o to byl bohatší na zážitky. Na svátek sv. Mikuláše se naše školka proměnila v peklo plné čertíků, kteří řádili při tanci kolem pekelného ohně a soutěžili v čertovských disciplínách. Na všechny pak čekala sladká mikulášská nadílka. Ti, kterým vydrželo pevné zdraví pak v hostinci Na Zelené ukázali, že umíme také pěkně zpívat a tancovat a zpestřili tak mikulášskou nadílku všem v obci.

Na chvíli to vypadalo, že přišla ta opravdová zima se vším všudy. Napadl sníh, čehož jsme hned využili a dosyta se vyřádili na školní zahradě. Moc dlouho nám ale sněhové radovánky nevydržely, tak snad si to vynahradíme v lednu.

Ve školce jsme se zatím naplno věnovali vánočním přípravám. Svatá Lucie nám přišla zkontrolovat, jak máme na svátky uklizeno. Svým peříčkem neopomněla vysmýčit žádný kout. Největší zábavou však pro děti bylo zdobení našeho velkého stromečku.

Vrcholem všeho pak bylo vánoční posezení, které si děti užili společně se svými rodinami. Nechybělo lovení kaprů a některé další vánoční zvyky - hrníčková kouzla, krájení jablíček a pouštění skořápkových lodiček. Příběh o tom, jak se zvířátka vydala s dárky za Ježíškem, jsme si přečetli všichni společně a pak už nastal čas pro zpěv vánočních koled. Ježíšek určitě viděl, jak se děti snaží a jsou šikovné, protože pod stromečkem našly pořádnou kupu dárků. S novými hračkami si vyhrály nejen děti, ale také rodiče. Ještě jednou všem našim "Ježíškům" děkujeme!!!