květen ve školce

V květnu nás ve školce navštívil pan Jirák se svými modely aut. Auta, která nám přivezl ukázat, jsou jako opravdová - jezdí, troubí, blikají. Některá vozí pohádkové bytosti, které zpívají a cestou vyfukují bubliny. Zábavnou formou si tak děti připomněly, jak se třídí odpad či jaká pravidla dodržujeme při pohybu na silnici a přecházení. Také měly možnost prohlédnout si zblízka všechna vozidla integrovaného záchranného systému. Hasičské auto nás dokonce osvěžilo sprchou z hadice. Za svou šikovnost během programu, byly děti odměněny omalovánkou.

Počasí bylo skoro letní a tak jsme více času trávili na zahradě než ve školce. Jednoho dne se k nám připlazila i nečekaná návštěva. Slepýš, který se rozhodl zkrátit si cestu přes naší zahradu, asi netušil, že bude mít tak nadšený doprovod.

Výlet do Bzové za zvířátky prostě neměl chybu - procházka stinným lesem - svačina u rybníka - ve Bzové Zvířecí pohoda plná kočiček, pejsků, slepic, králíků, koní a dalších zvířecích kamarádů - krmení - jízda na poníkovi - na závěr cesta autobusem. Děti byly nadšené a šikovné. Každý si za to zaslouží velkou pochvalu.