červen ve školce

Červen je tradičně plný akcí a výletů - už od začátku měsíce slavíme. Nejdříve Mezinárodní den dětí, který se u nás nesl v karnevalovém duchu. Také se loučíme s našimi nejstaršími kamarády, kteří odchází po prázdninách do velké školy. No a hlavně se už pořádně těšíme na léto a na prázdniny, chvilku neposedíme a slyšet je nás opravdu všude.

Zoologickou zahradu jsme prošli křížem krážem. Nejdřív se všichni posilnili svačinkou a pak vyrazili za zvířátky. Potkali jsme jich tolik, že jsme je ani nespočítali. Před polednem jsme vystoupali na vrchol zoologické zahrady a u pravěkých chýší rozbalili řízky, na které jsme se těšili snad nejvíc... a taky na ty sladké dobroty od maminek . To nás posilnilo natolik, abychom pokračovali zpět dolů a cestou kolem dalších zvířátek se vraceli k autobusu. A více už vám povíme doma

Ve zvířecí říši se nám zalíbilo natolik, že jsme si ji užili i ve školce. S panem hudebníkem jsme se naučili nové písničky o zvířátkách a pak jsme si některá pozvali na návštěvu k nám.

Na zahradu k nám zavítala návštěva z ptačí říše - sovičky všech velikostí, orel stepní a papoušek Ara, se kterým jsme se my odvážnější i vyfotili. Ukázka byla také zpestřena kouzelnickými triky... a zatím jsme nepřišli na to, jak to ten pán dělá.

Před koncem školního oku nás také navštívily dvě krásné a hodné psí dámy - Chillinka a Sára. Se svými panička nám ukázaly, jak se máme správně chovat k pejskům a také jak se bránit před útokem psa. Už víme jak na to  moc se nám taková návštěva líbila!!!

A teď už hurá na PRÁZDNINY!!!